rugpjūčio 26, 2016

MEILEI ATSTATYTI REIKIA ŽODŽIŲ

Noriu pasidalinti mintimis, kuriomis gyvenu jau  kelios dienos.
       
 Apaštalas Petras pavojaus akivaizdoje tris kartus išsižadėjo Jėzaus. Manau, kad tuo jis nusidėjo meilei, išsižadėjo jos, nebuvo kartu nelaimėje su Kristumi. Ir ką daro Jėzus, tobuloji meilė? Tuo metu Jis, praeidamas pro šalį, tik pažvelgė į Petrą, nieko nepasakė, nepasmerkė, nereiškė priekaištų. Ir vėliau Jėzus tris kartus paklausė Petrą, ar jis myli Jį. Manau, kad taip Jėzus atstatė su Petru nutrūkusį ryšį.
         
Mano mintis tokia: jeigu aš seku Kristumi, turiu nesivelti į konfliktus su kitais ypač artimaisiais, praeiti tyliai pro iškilusią konfliktinę situaciją. Bet labai dažnai turiu pasakyti Dievui ir artimiesiems, kad juos myliu, tuo būdu atstatydama mūsų sutraukytus ryšius. Nežinau, gal ne kartą esu įžeidusi, įskaudinusi ir to nepastebėjusi. O juk tai taip paprasta ištarti žmonai/vyrui, sūnui/ dukrai, tėčiui/ mamai: „myliu tave“. Žodis materialus ir turi pasekmes.
                     
Tegul meilė auga šeimose, giminėse ir visame pasaulyje. Dievo palaimos

4 komentarai:

  1. Keista, kad konfliktus reikia ignoruoti, t. y. "preiti tyliai". Ar ne geriau ir ne kokybiškiau ir sveikiau mūsų, žmonių, santykiams yra pasikalbėti ir išsiaiškinti, o ne kvaksėti "myliu" ir vaidinti, kad nėra nuoskaudų, pykčio, kai jų yra???

    AtsakytiPanaikinti
    Atsakymai
    1. Nereikia ignoruoti konfliktų, kai iš tikro myli tai ne vaidyba. Meilė nugali viską, Dievas yra Meilė.

      Panaikinti
  2. Ką reiškia - nesivelti į konfliktus? Ar gyventi taip, kad jie nekiltų? Bet taip niekada nebūna. Ar neleisti konfliktui virsti visa griaunančia jėga? O tai padaryti galima kalbantis, ieškant kompromiso, nepabrėžiant vienos kurios nors pusės pranašumo. Norėčiau platesnio autorės komentaro mano klausimui, kadangi konfliktas - konfliktui nelygus. Apsižodžiavimas, nuomonių nesutapimas - tai jau konfliktas? Ar kalbama apie ką nors daugiau?

    AtsakytiPanaikinti
  3. Mielas broli ar sese,

    Reikėtų neleisti, kad konfliktas taptų griaunama jėga. Vienas kunigas per išpažintį man pasakė, kad katalikas turi kai kada ir patylėti. Manau, jis teisus, nes ne kartą dėl to džiaugiausi. Mano nuomone, reikia išlaukti, kol viskas nurims ir visa situacija atrodys kitaip. Tuomet ne per aistrų, puikybės ir pykčio padidinamąjį stiklą į viską žiūrėsime. Tik tada, kai nurims aistros ir praeis pyktis, reikėtų ramiai aptarti situaciją, išsakyti jausmus, kas patinka ir kas ne, kas skaudina ir žeidžia. Mums katalikams (mano nuomone) visur reikia rodyti meilę, tegul ji auga pasaulyje. Ištartas žodis-materialus, todėl ištarkim tą žodį, kad myliu. Juk pirmuosius krikščionis pažindavo iš to, kaip jie vienas kitą mylėjo. Broli ar sese, myliu Tave. Tegul Dievas laimina.

    Autorė

    AtsakytiPanaikinti

Dėkojame už mandagų komentarą ir laiką praleistą mūsų dienoraštyje.